Jdi na obsah Jdi na menu
 


Julča a E.T.

Vodní želvičky nádherné jsem dostala k svátku v červenci roku 1999 asi dvouměsíční. Hrozně jsem si je přála, vždycky jsem chtěla doma nějaké zvířátko a protože byl brácha alergik, nemohla jsem mít nich chlupatého, rybičky mě moc nelákaly a tak jsem si vymyslela želvičky :) Jednu jsem pojmenovala Julča podle želvičky v mém oblíbeném dětském kresleném seriálu Candy a druhou E.T., protože mi připomínala mimozemšťana :)) Datum narození jsme jim stanovili na 10.května 1999.

Když jsem holky dostala, byly hodně malinkaté, asi jako deseti Obrazekkoruna, teď jsou spíš jak.....no tisícovka :)) Nakonec posuďte sami :) Tehdy bydlely v docela malém akváriu, snědly tak pět granulí denně a E.T. jsme dokonce krmili pinzetou. Dneska snědí granulí tak padesát a krmit opravdu nepotřebují :)) V létě jsme je brávali ven k kleci s umělohmotným spodkem s vodou, aby si užily sluníčka :) Později měly větší akvárko, které jim vydrželo docela dlouho, ale pořád rostly a rostly.

A tak táta přišel s nápadem venkovního jezírka. Mají ho zateplené a s otevíracím krytím. Vyhřívanou vodu a topení na vyhřátí vzduchu. Střecha je dokonce z jakéhosi materiálu, kterým projdou sluneční paprsky. Myslím, že jsou tam docela spokojené :)

V létě je samozřejmě bereme na průzkumy do zahrady, zásadně se vždycky rozeběhne každá na jinou stranu, aby se nám dobře hlídaly :)) Možná se smějete, že u želvy používám slovo rozeběhly, ale vodní želvy rozhodně pomalé nejsou, aspoň ty naše teda ne :))

Holky jsou vlastně moje první zvířátka, která jsem měla doma a mám je moc ráda :)

Info o Julče a E.T. budu průběžně doplňovat...

nahoru

 

Náhledy fotografií ze složky Želvy


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: dotaz

(Karrol - admin, 23. 11. 2009 9:37)

Odhaduju to tak na 25-30 cenťáků. Myslim ale, že jsou extrémně obrovský :)) Jinak papaj granule, různý sušený potvory pro želvy, občas pampelišky a filé :)

dotaz

(linda, 23. 11. 2009 7:18)

jak jsou ted asi velky a co nejraděj žerou ja mam roční. dik.

re: venceni

(Karrol - admin, 9. 11. 2009 12:05)

No to jsem koukám radši ani nevěděla :))

venceni

(bram, 9. 11. 2009 0:56)

Hm, tenhle rok v lete jsme je vencili zrovna s Martinem a Matejem, ja mela Julcu a oni dva E.T., debatovali a filosofovali a zelva jim utekla, dvakrat (!). Jednou do sipku a podruhy pod domecek. Komu jinymu se tohle muze stat?